15 days stay). Visas may be obtained from diplomatic and consular posts of Kosovo in: Please note that you do not need a visa to visit or transit Kosovo, if: Goldeggasse 2/14 1040 Vienna +43(0)1503 11 77 +43(0)1503 11 77 20 Mother Theresa Square Prishtina (Photo) Photo by: Arben Llapashtica - You are a holder of a valid travel documents issued by EU Member and Schengen States, United States of America, Canada, Australia and Japan based on the 1951 Convention on Refugee Status or the 1954 Convention on the Status of Stateless Persons, as well as holders of valid travel documents for foreigners (max. Inclut un forum pour discuter l'Ambassade. 208 were here. Shëndet dhe begati në familjet tuaja! Goldeggasse 2/14 1040 Vienna +43(0)1503 11 77 +43(0)1503 11 77 20 “Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë e Repblikës së Kosovës dhe Ambasada e Francës në Kosovë ofrojnë bursa të nivelit Master për studentë kosovarë që dëshirojnë të studiojnë në një universitete franceze, për vitin akademik 2019-2020.”, thuhet tutje. Terroristët nuk do të fitojnë”, ka shkruar […] Showing comments 1–10 of 997, newest first. Happy New Year 2021! Adresa: Ambasada/Konsullata e Republikës së Kosovës në Francë Ambassade de la République du Kosovo en France 61, Avenue de la Grande Armée – 75116 Paris Tel: 00 33 (1) 45 00 02 06 Fax: 00 33 (1) 45 00 02 40 E-mal: embassy.france@ks-gov.net consulate.paris@ks-gov.net 15 days stay) -You are a holder of a valid Laissez-Passer issued by United Nations Organizations, NATO, OSCE, Council of Europe or European Union Ambassades du Kosovo dans le monde entier. - You are a holder of diplomatic and service travel document (max. You may visit or transit Kosovo without a visa for up to 90 days within 6 months with a valid travel document, identification card or a document confirming your identity and nationality. You may visit or transit Kosovo without a visa for up to 90 days within 6 months with a valid travel document. You need a visa to visit or transit Kosovo. Ambasada e SHBA-së në Kosovë ka publikuar së fundi një mesazh për të gjithë qytetarët. Adresse, numéro de téléphone, et email pour l'Ambassade du Kosovo en Paris, France. 15 days stay) 15 days stay) You may visit or transit Kosovo without a visa for up to 90 days within 6 months with a valid travel document. REPUBLIKA E KROACISË Ministria e Punëve të Jashtme dhe Evropiane e Republikës së Kroacisë Trg N.Š. » d'Autres missions du Kosovo en France ︎ ... ju lutem nese ekziton ambasada e kosoves ne franc qitne ne faqe te netit nese ka mundesi sepse kam nevoj per pasaport ju falenderoj per mir kuptimin. Ambasada e Republikës së Kosovës në Austri. - You are a holder of a valid biometric residence permit issued by one of the Schengen member states or a valid multi-entry Schengen Visa (max. Ambasada e Zvicrës në Prishtinë përveq vizave për Zvicër ka filluar të lëshoj viza Shengen për banorët e Kosovës që dëshirojn të udhëtojn në Austri, Francë dhe gjithashtu prej 01.04.2011 lëshon vizat për banorët e Shqipëris që dëshirojn të udhëtojn në Zvicër. - You are a holder of a valid biometric residence permit issued by one of the Schengen member states or a valid multi-entry Schengen Visa (max. - You are a holder of a valid Laissez-Passer issued by United Nations Organizations, NATO, OSCE, Council of Europe or European Union You need a visa to visit or transit Kosovo (Except diplomatic and service passport holders) Ambasada e Republikës së Kosovës në Vjenë, uron të gjithëve Vitin e Ri 2021! Por një “përballje kosovarësh” do ta kemi në Stade Auguste Delaune, ku Reims i Valon Berishës dhe Arbër Zenelit takohet […] You may visit or transit Kosovo without a visa for up to 90 days within 6 months with a valid travel document. - You are a holder of a valid diplomatic and service travel document (max. deklaratË nga ambasada e shba-ve Ambasadorët e SHBA-ve Kosnett dhe Tan mbështesin Prokurorinë Vendore të Krimeve të Luftës duke u takuar me Prokurorinë Speciale të Kosovës Deklaratë e shefave të misioneve të Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të … Ambasada e Kosovës në Francë e ka dënuar fuqishëm këtë sulm përmes një shkrimi të publikuar në faqen zyrtare në “Twitter”. Ambasada e Republikës së Kosovës në Londër Ju uron festat e fundvitit. Pershendetje a din dikush me me tregu qfar dokumente po lyp ambasada e Kosoves ne Paris per mi marr pasaportat e ri ,une e kam leternjoftimiun e Kosoves me afat deri ne 2019,por pasaporta nuk kam nese e dini qka po lypet me tregoni ju lutem.Me respekt . Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Presidenti i Republikës së Kosovës Zyra e Kryeministrit të Kosovës Kuvendi i Kosovës La source la plus précise pour des informations sur des ambassades, Pershendetje km nje pytje e kam qu patent shoferin para se mi ba ni vjet qe jetoj ne franc me perkthy mirpo mu kan pergjigj ma kan myp nje leter cka e cka kam drejt mi grajt qysh doket aj dokument mos din naj kush ma qoni fotografi si duket se spo di as vet qfar letre esjt, Copyright © 2007–2021. 15 days stay) “, © 2018 – Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës në Republikën e Kosovës Please note that prior to traveling to Kosovo you need to notify diplomatic and consular posts of Kosovo in: Please note that you do not need a visa to visit or transit Kosovo, if: Ambasada e Kosovës në Tokio për momentin nuk ofron shërbime konsullore të vizave për qytetarët e huaj si dhe shërbime të lëshimit të dokumenteve për qytetarët e Kosovës deri në një njoftim tjetër. 15 days stay). Visas may be obtained from diplomatic and consular posts of Kosovo in: Tirana, Albania Ambasada e Republikës së Kosovës në … 15 days stay). 15 days stay). : +385 (0)1 4569 964 faks: +385 (0)1 4551 795, +385 (0)1 4920 149 E-mail: ministarstvo@mvep.hr net/ fr/ Commentaires au sujet de cette l'Ambassade. Konsullata në Cyrih. -You are a holder of a valid Laissez-Passer issued by United Nations Organizations, NATO, OSCE, Council of Europe or European Union zgjedhjet e jashtËzakonshme pËr kryetar nË komunËn e podujevËs dhe mitrovicËn e veriut Shtetasit kosovarë që hynë në Kroaci duhet të vetizolohen 14 ditë GËZIM KASAPOLLI - Ambasador i Republikës së Kosovës në Zagreb Ambasador You may visit or transit Kosovo without a visa for up to 90 days within 6 months with a valid travel document, or biometric identification card. You need a visa to visit or transit Kosovo. naimi. ambasada e kosoves us, ambasada e kosoves usa, ambasada e kosoves washington dc, ambasada e kosoves ne new york, konsullata e kosoves ne nju jork, ambasada ks usa, ambasada e republikes se kosoves ne shtetet e bashkuara te amerikes, ambasada e republikes se kosoves ne uashington, Nous vous invitons à partager vos expériences avec l'Ambassade de Kosovo — obtenant des visas et d'autres services, localisant le bâtiment, etc. - You are a holder of a valid biometric residence permit issued by one of the Schengen member states or a valid multi-entry Schengen Visa (max. SPINP AGENCY, Prioritetet e reja të Politikës së Jashtme të Kosovës, International recognitions of the Republic of Kosovo, Consular missions of the Republic of Kosovo, Kosovo in the International Court of Justice, INFORMATIONS ON CONSULAR SERVICES FOR THE DIASPORA, DOKUMENTET PUBLIKE QË CERTIFIKOHEN - VULOSEN - ME APOSTILE, SPECIAL CATEGORIES EXEMPTED FROM VISA REQUIREMENTS. Ju dëshirojmë shëndet dhe lumturi. Visas may be obtained from diplomatic and consular posts of Kosovo in: Please note that you do not need a visa to visit or transit Kosovo, if: Kosova është me popullin dhe qeverinë franceze në këto kohë të vështira dhe zemra tona janë me familjet e viktimave dhe të plagosurit. Tous droits réservés. Adresa: Eugen Huber-Strasse 19a 8048 Zürich Tel. 15 days stay) Ambasada e Republikës së Kosovës në Paris / … Ambasadori i Kosovës në Francë, Qëndrim Gashi, ka thënë se ata e dënojnë fuqishëm sulmin terrorit në Nice. numrin ju gjeta ne pagesjaunes.fr per atyre qe s'ju punon truni po goja ma shume kalofshi mire 15 days stay), Please note that you do not need a visa to visit or transit Kosovo, if: Wishing You all good health & happiness. - You are a holder of a valid Laissez-Passer issued by United Nations Organizations, NATO, OSCE, Council of Europe or European Union Nga kjo ambasadë është bërë thirrje për raportimin e dhunës në familje. You may visit or transit Kosovo without a visa for up to 90 days within 6 months with a valid travel documents. 15 days stay) “Ne dënojmë fuqishëm sulmet terroriste në Nicë. Fjalimi i Ministres Haradinaj-Stublla në perurimin e shtatores së Gjergj Kastriotit – Skenderbeut, 28 nëntor 2020 Vizita zyrtare e Ministres Meliza Haradinaj-Stublla … Në program janë 10 sfida, ku vëmendja bie tek takimi i liderëve aktual, Lyonit me Rennes që ndodhen në pozitën e katërt. Season's Greetings from Kosovo Embassy in London. 2.2K likes. “Ne dënojmë fuqishëm sulmet terroriste në Nice. Lulzim Pllana - Ambassador. Consulate & Embassy - You are a holder of a valid biometric residence permit issued by one of the Schengen member states or a valid multi-entry Schengen Visa (max. This page is a list of diplomatic missions of Kosovo.Kosovo maintains 31 embassies abroad. - You are a holder of a valid travel documents issued by EU Member and Schengen States, United States of America, Canada, Australia and Japan based on the 1951 Convention on Refugee Status or the 1954 Convention on the Status of Stateless Persons, as well as holders of valid travel documents for foreigners (max. Zrinskog 7-8, 10000 Zagreb tel. You may visit or transit Kosovo without a visa for up to 90 days within 6 months with a valid travel document. Sun, 20 Sep 2009 17:05 EDT. Lulzim Pllana - Ambasador. - You are a holder of a valid Laissez-Passer issued by United Nations Organizations, NATO, OSCE, Council of Europe or European Union » d'Autres missions du Kosovo en France ︎ ... http:/ / ambasada-ks. Konsulli i përgjithshëm i Kosovës në Gjenevë, Ramadan Avdiu, ka demantuar një lajm të disa ditëve më parë të mediave serbe. - You are a holder of travel documents issued by EU Member and Schengen States, United States of America, Canada, Australia and Japan based on the 1951 Convention on Refugee Status or the 1954 Convention on the Status of Stateless Persons, as well as holders of valid travel documents for foreigners (max. 15 days stay) Ambasadorja Geci Sherifi mbajti një ligjëratë në Universitetin e Uppsala Republika e Kosovës dhe Republika e Letonisë nënshkruajnë Marrëveshjen për Eliminimin e Tatimit të Dyfishtë Ambasadorja Geci Sherifi vizitoi Bibliotekën Qarkulluese të Stokholmit – promovon leximin në gjuhën amtare Kosova është me popullin dhe Qeverinë franceze në këto kohë të vështira dhe zemra tona janë me familjet e viktimave dhe të plagosurit. 15 days stay) pasaport 28 Dhjetor 2020 Një Kosovë e fortë dhe e integruar në NATO ë... 28 December 2020 Ministrja Haradinaj-Stublla e filloi vizitën zyrtare në Turqi me vendosjen e një kurore lulesh te Mauzoleu i Presidentit Ataturk Embassy of the Republic of Kosovo in Austria. Për të udhëtuar në vende tjera, shtetasve kosovarë iu lëshohet viza në Ambasadat e këtyre vendeve ose në Ambasadat përgjegjëse për lëshimin e vizave përkatëse. 15 days stay) Votre adresse e-mail ne sera pas utilisée à d'autres fins, et vous pouvez vous désabonner à tout moment. Shtetasit e Republikës së Kosovës mund të udhëtojnë pa viza në Shqipëri, Turqi, Maqedoni, Mal të Zi, Serbi dhe Ishujt Maldive. Showing comments 811–820 of 997, newest first. “Dhuna në familje është krim. - You are a holder of a valid travel documents issued by EU Member and Schengen States, United States of America, Canada, Australia and Japan based on the 1951 Convention on Refugee Status or the 1954 Convention on the Status of Stateless Persons, as well as holders of valid travel documents for foreigners (max. REPUBLIC OF AUSTRIA. Kampionati elitar francez, Ligue 1, sot vazhdon me takimet e javës së 18-të. Ce site web n'est pas fourni par la l'Ambassade et vos commentaires ne pourraient pas être vus par son personnel. - You are a holder of a valid diplomatic and service travel document (max. : + 41 (0) 43 343 01 71 Fax: + 41 (0) 43 343 01 73 E-mail: consulate.zurich@rks-gov.net Stafi i Misionit Konsullor: Sami B. KASTRATI - Udhëheqës i Misionit/Ministër Këshilltar - Biografia/ Albanian / English / German sami.kastrati@rks-gov.net - You are a holder of a valid Laissez-Passer issued by United Nations Organizations, NATO, OSCE, Council of Europe or European Union - You are a holder of a valid biometric residence permit issued by one of the Schengen member states or a valid multi-entry Schengen Visa (max. ambasada e republikës se kosoves ne france adresa : 61 avenue de la grande armme 75116 paris telefoni 01 45 00 02 06 sdi sa e keni vrejt po spo duket qe kjo eshte websajti zyrtar keshtu qe spo me duket qe ka me pas kush me ju kthy pergjegjen ne komente. Ambasada e Republikës së Kosovës në Itali December 31, 2020 at 3:29 AM NJOFTIM Të nderuar bashkëatdhetarë, Ju njoftojmë se me rastin e Fe ... stave të Fundvitit, Ambasada e Republikës së Kosovës në Romë do të qëndrojë e mbyllur më datë 1, 4, 6 dhe 7 janar 2021. Misioni Konsullor i Republikës së Kosovës në Cyrih. Visas may be obtained from diplomatic and consular posts of Kosovo in: You may visit or transit Kosovo without a visa for up to 90 days within 6 months with a valid travel dcoument. -You are a holder of a valid travel documents issued by EU Member and Schengen States, United States of America, Canada, Australia and Japan based on the 1951 Convention on Refugee Status or the 1954 Convention on the Status of Stateless Persons, as well as holders of valid travel documents for foreigners (max. Soyez le premier à savoir et laissez-nous vous envoyer un courriel lorsque Ambassade d'Albanie en France / Ambasada e Shqipërisë në Francë publie des nouvelles et des promotions. 15 days stay) Mos e … -You are a holder of a valid travel documents issued by EU Member and Schengen States, United States of America, Canada, Australia and Japan based on the 1951 Convention on Refugee Status or the 1954 Convention on the Status of Stateless Persons, as well as holders of valid travel documents for foreigners (max. Veuillez noter que ce n'est pas un forum pour la large discussion au sujet de la politique extérieure du Kosovo, et de telles matières seront supprimées. Visas may be obtained from diplomatic and consular posts of Kosovo in: You may visit or transit Kosovo without a visa for up to 90 days within 6 months with a valid travel document, or biometric identification card, Please note that you do not need a visa to visit or transit Kosovo, if: Visas may be obtained from diplomatic and consular posts of Kosovo in: Please note that you do not need a visa to visit or transit Kosovo, if: Ata theksuan se dhuna në familje është një krim i cili nuk duhet duruar, por që duhet të raportohet. deklaratË nga ambasada e shba-ve Ambasadorët e SHBA-ve Kosnett dhe Tan mbështesin Prokurorinë Vendore të Krimeve të Luftës duke u takuar me Prokurorinë Speciale të Kosovës Deklaratë e shefave të misioneve të Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të … Avdiu në një postim në rrjetin social Facebook kërkoi nga mediat në Kosovë verifikimin e lajmeve para publikimit, pasi sipas tij, ekziston një tendencë e mediave serbo-ruse për prodhimin e lajmeve të rreme, duke […] Ridizajnuar dhe zhvilluar nga: REPUBLIKA E AUSTRISË. Gëzuar Vitin e Ri 2021! Ambasada e Kosovës në Emirate-EBA, Abu Dhabi, United Arab Emirates. - You are a holder of a valid biometric residence permit issued by one of the Schengen member states or a valid multi-entry Schengen Visa (max. “ You need a visa to visit or transit Kosovo. You need a visa to visit or transit Kosovo. Since Kosovo's declaration of independence, it has been recognised by 98 UN member states, as well as the Republic of China (Taiwan), Sovereign Military Order of Malta, the Cook Islands and Niue. You need a visa to visit or transit Kosovo..